معرفی 7 سبک منحصر به فرد برای طراحی ویلا های سوئیتی

فهرست عناوین

طراحی ویلا های سوئیتی یکی از نیازهای اصلی افرادی است که تصمیم دارند در یک جای خوش آب و هوا یک ویلای کوچک و دنج داشته باشند. با اینکه ویلاهای سوئیتی زیبایی و جلوه یک ویلا را دارا هستند اما هزینه کمتری برای متقاضی ایجاد می کنند. در این مقاله مقصود ما آشنایی با سبک های طراحی ویلا های سوئیتی است. در صورتی که شما نیز در پی ساخت یک ویلای سوئیتی شیک و چشمگیر هستید با گروه مهندسی CHS ارتباط برقرار کنید.

معرفی 7 سبک طراحی ویلا های سوئیتی

یکی از نیازهای افراد برای ساخت ویلاهای سوئیتی، یافتن طرح مناسب و چشمگیر برای آن است. طرح مناسب برای ویلا بهتر است توسط موسسات حرفه ای و با تجربه انجام شود تا بهترین طرح برای سوئیت شما پیاده شود. در زیر قصد داریم 6 سبک جذاب برای طراحی این ویلاها را بیان کنیم.

بررسی سبک مدرن برای طراحی ویلا های سوئیتی

یکی از بهترین سبک ها جهت طراحی ویلا های سوئیتی به کارگیری سبک برتر مدرن است. در ساخت ویلاها به سبک مدرن از مصالح پیشرفته تری مثل بتن و میله های فولادی استفاده می شود. طراحی داخلی ویلاهای سوئیتی با استفاده از به روزترین و مجهزترین اثاثیه انجام می شود. به کارگیری اثاثیه مدرن، زیبایی محیط داخلی ویلا را دوچندان می کند.

 

طراحی ویلاهای مدرن

نمایی از سبک مدرن برای طراحی ویلاهای سوئیتی

معرفی سبک کیپ کاد برای طراحی ویلا های سوئیتی

یکی از ایده های جذاب برای طراحی ویلا های سوئیتی سبک منحصر به فرد کیپ کاد است. اولین طراحی و اجرای ویلا با این سبک به سال 1600 بر می گردد. ویلاهایی با این سبک دارای سقف شیب دار و دودکش های بزرگ هستند. این نمونه بهترین انتخاب برای مناطق کوهستانی با بارندگی زیاد است زیرا از نظر مقاومت در برابر زمستان از سطح ایده آلی برخوردار هستند.

سبک مورد نظر با استفاده از متریالی که در ساخت آن به کار گرفته می شود به خوبی می تواند زمستان های سخت را تحمل کند. کفپوش سبک کیپ کاد اغلب از جنس چوب است و شومینه های آجری در داخل ساختمان گرمایش و زیبایی محیط را مهیا می کند.

آشنایی با سبک کلبه ای برای طراحی ویلا های سوئیتی

طراحی ویلا های سوئیتی به سبک کلبه ای نیز بسیار رایج است زیرا از زیبایی خاصی برخوردار است. سبک کلبه ای یکی از سبک های اروپایی مربوط به قرون وسطی است. خانه های این سبک معمولا از چوب یا سنگ ساخته می شوند. محل گذر آنها اغلب شنی یا آجری است و از رنگ های بیرونی روشن برای جلوه بیشتر ساختمان استفاده می شود. در این سبک می توان قسمت ورودی را با استفاده از طراحی های منحصر به فرد جذاب تر کرد.

کلبه سوئیسی مدرن
کلبه سوئیسی مدرن

سبک زیبای کلبه ای با طراحی منحصر به فرد

آشنایی با سبک craftsman برای طراحی ویلا های سوئیتی

یکی دیگر از سبک های فوق العاده جذاب برای طراحی ویلا های سوئیتی craftsman است. این سبک جزء سبک هایی است که به کاردستی معروف است و در واقع جنبش هنر و صنایع را می توان در آن احساس کرد. در ساخت این ویلاها تأکید اصلی بر استفاده از مواد طبیعی مانند چوب، سنگ و آجر است. از خصوصیات این سبک دارا بودن پلان طبقه باز داخلی، شومینه های بزرگ و تیرهای در معرض دید است.

آشنایی با سبک prairie برای طراحی ویلا های سوئیتی

از دیگر سبک های زیبا برای طراحی ویلا های سوئیتی ، prairie است. این سبک توسط پیشگام معماری فرانک لوید رایت توسعه پیدا کرد. ایده اصلی این سبک این است که یک ویلا باید همه نیازهای عملی را بدون تزیین برآورده کند. سبک prairie متاثر از هنر و صنایع دستی است و مفاهیم اولیه برای طراحی داخلی ساده را دارد. سقف در این سبک به شکل مسطح و همچنین دارای پنجره، خطوط افقی و الگوهای طبیعی است.

آشنایی با سبک نئوکلاسیک برای طراحی ویلا های سوئیتی

از سبک های رسمی با زیبایی کلاسیک که نماینده معماری یونان باستان است، نئوکلاسیک است. استفاده از این سبک برای اولین بار در قرن بیستم انجام شد. خانه های با این سبک اغلب نشان دهنده ثروت هستند. از عناصر کلیدی این سبک وجود تقارن، ستون های بلند، درگاه های استادانه و پنجره های با فاصله را می توان بیان کرد.

نمای رومی ساختمان

سبک اسپانیایی جهت طراحی ویلا با زیبایی خیره کننده

آشنایی با سبک اسپانیایی برای طراحی ویلا های سوئیتی

طراحی ویلاها سوئیتی به سبک اسپانیایی نیز جلوه ای منحصر به فرد برای مکان زندگی شما ایجاد می کند. این سبک ترکیب هنر طراحی اروپا و آمریکای بومی است. از خصوصیات این سبک کاشی سفالی، ایوان های طاق دار، راهروهای قوسی شکل، ستون های مربع مانند و پنجره های چهار طاقی است.

5 رکن موثر در طراحی ویلا سوئیتی

موارد مختلفی باعث ایجاد طرحی متفاوت در طراحی ویلا های سوئیتی می شوند که در زیر قصد داریم به آنها اشاره کنیم.

  • اولین رکن در طراحی ویلا های سوئیتی یافتن مرکزی معتبر و با تجربه برای این کار است که در ادامه بیان می شود.
  • یکی دیگر از ارکان اساسی در ساخت و طراحی ویلاهای کوچک سوئیتی، سلیقه مشتری است.
  • رکن سوم در ساخت ویلاهای کوچک، متراژ زمینی است که قصد ساخت سوئیت جذاب را در آن داریم.
  • مورد آخر و مهم در طراحی و ساخت ویلاهای سوئیتی بودجه ای است که فرد تصمیم دارد برای این ساخت هزینه کند.

معرفی مؤسسه مهندسی بی نظیر برای طراحی ویلا های سوئیتی

یکی از بهترین موسسات برای اجرا و طراحی ویلا های سوئیتی با سبک های مدرن و متفاوت، گروه مهندسی CHS است. این موسسه بی نظیر، برترین طرح ها را برای ویلا شما طراحی و پیاده می کند.  از ویژگی اصلی این مؤسسه فوق العاده به کارگیری با تجربه ترین معماران و طراحان خاورمیانه است. اگر شما هم تمایل به اجرای طرحی زیبا و چشمگیر هستید کافیست با مشاوران CHS تماس بگیرید.

شما می توانید با سفارش طراحی ویلای سوئیتی خود از موسسه بی نظیر CHS هدیه ای منحصر به فرد دریافت کنید.

ویلای مدل انگلیسی
طراحی ویلا در آمل

سبک craftsman با جلوه ای زیبا و منحصر به فرد

نتیجه گیری

طراحی ویلا های سوئیتی به شیوه های متنوع انجام می شود. افراد با در نظر گرفتن سلیقه، متراژ زمین و بودجه می توانند جدیدترین طرح ها را برای ویلای خود انتخاب کنند. از جدیدترین سبک ها برای طراحی ویلاهای سوئیتی سبک جذاب مدرن است. در این سبک از پیشرفته ترین مصالح جهت ساخت استفاده می شود. دیگر سبک هایی که برای طراحی و اجرای ویلا به کار گرفته می شود،کلبه ای، craftsman، prairie، نئوکلاسیک و غیره است.

در صورتی که شما نیز تمایل دارید جدیدترین طرح را برای ویلای سوئیتی خود اجرا کنید با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

منابع:

https://www.gharoffice.com/

https://www.hgtv.com/

خدمات

پیمایش به بالا