ساخت ویلا ارزان: چگونه با بودجه کم یک ویلا بسازیم؟

ساخت ویلا ارزان
فهرست عناوین

ساختن یک ویلا همواره به معنی ساختن یک کاخ باشکوه و باعظمت نیست. خیلی از ما اگرچه به دنبال یک طراحی زیبا و امکانات خوب هستیم اما همزمان به دنبال کاهش قیمت‌ها و هزینه‌ ساخت ویلا نیز هستیم. اگرچه در کل برای ساخت ویلا نیاز به یک بودجه معقول داریم اما این لزوما به این معنی نیست که باید همه چیز را در حداکثر قیمت آن خریداری کنیم. از طراحی تا انتخاب مصالح و نحوه‌ی ساخت ویلا همگی در کاهش هزینه‌های ما تاثیر دارند و ما در این مقاله سعی می‌کنیم به این عوامل بپردازیم.

پنج راه ساختن ویلایی ارزان 

اصلی‌ترین و کارآمدترین راه برای ساخت یک ویلای ارزان و کم هزینه در طراحی ویلا نهفته است. چرا که بسیاری از موارد ساخت ویلا را شما در طراحی است که تعیین می‌کنید. البته لازم به ذکر است که در این خصوص خیلی از کارفرمایان متاسفانه اهمیت طراحی ویلا را در نیافته‌اند و سعی می‌کنند با کم‌ترین هزینه برای یک طراحی برای خود، به زعم خودشان، مسیری ارزان را هموار کنند. 

اما به لحاظ اصولی و حرفه‌ای اتفاقا هرآنچه شما در طراحی ویلا ارزان‌تر هزینه کنید در ساخت ویلا به مراتب و به شکل غیر قابل مقایسه‌ای با هزینه‌های سرسام‌آور روبرو خواهید شد. و اتفاقا به دلیل گرایش عمده‌ی کارفرمایان به طراحی ارزان، بازار طراحی ارزان نیز رونق دارد و طراحان غیر حرفه‌ای توانسته‌اند سهم بزرگی را در این بازار را از آن خود کنند. 

تیم حرفه‌ای و خوش‌سابقه‌ی CHS-Structure در زمینه‌های مختلف از طراحی تا ساخت آماده است تا شما را یاری کند. اگر به مشاوره، بازدید و همچنین یک طراحی حرفه‌ای و روش ساخت اصولی ویلای خود با کم‌ترین هزینه‌ی ممکن و با بهترین کیفیت ساخت نیاز دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید

در ادامه شما با پنج راه ساخت ویلا ارزان آشنا خواهید شد.

از شکل هندسه‌ای ساده استفاده کنید

ویلا مثلثی

یک راه مطمئن برای اینکه هزینه‌های اضافی برای ویلای خود ایجاد کنید این است که از اشکال پیچیده‌ی هندسی چه در معماری و چه در پلان استفاده کنید. ساخت برخی اشکال هندسی اگرچه ممکن است بسیار زیبا به نظر برسند اما بسیار هزینه‌بر خواهند بود. این مسئله به سبک معماری ویلا نیز مرتبط است.

مثلا اگر سبک ویلایی کلاسیک یا سنتی را در نظر دارید این سبک هم به زیربنای زیادی نیاز دارد، هم اشکال هندسی پیچیده‌ و پلان تودرتویی دارد و هم میزان مصالح استفاده شده در آن که معمولا سنگ زیادی نیز در آن استفاده می‌شود بالا است. اما در طراحی ویلا مدرن یا سبک‌هایی چون ویلا مثلثی در عین استفاده از شکل‌های مکعبی و ساده، میزان بهره‌برداری از ناحیه‌ی مورد استفاده نیز به بهینه‌ترین شکل ممکن صورت می‌گیرد.

مصالح و روش ساخت را با دقت انتخاب کنید

مصالح

وقتی از ساخت اصولی یک ویلای ارزان صحبت می‌کنیم لزوما به این معنا نیست که توصیه به ساخت ویلایی می‌کنیم که پس از ساخت مدام به تعمیرات نیاز داشته باشد. به بیانی دیگر، کاهش هزینه‌های یک ویلا کاهش هزینه‌های ثانویه و تعمیرات و مشکلات پس از ساخت آن را نیز شامل می‌شود. در این خصوص این تصمیم با شما است که می‌خواید ویلایتان تا چه مدت زمانی کارایی خوبی داشته باشد. آیا می‌خواهید عمری ۲۰ ساله یا ۵۰ ساله داشته باشد یا عمری ۱۰۰ ساله مدنظرتان است؟ 

این انتظار و خواسته‌ی شما از عمر یک ویلا است که به طراح ویلا کمک می‌کند تا برای شما مصالحی را در نظر بگیرد که بتواند چنین زمانی را به خوبی پشت سر بگذراند. البته لازم به ذکر است که گروه CHS-Structure به دلیل آشنایی کامل با بازار مصالح ویلا می‌تواند هزینه‌های شما را تا جایی که می‌تواند کاهش دهد و شما در ساخت ویلایی ارزان کمک شایانی کند. 

هزینه‌ی کارگران و نیروی کار را کاهش دهید

هزینه کارگران

طراحی یک ویلا می‌تواند به گونه‌ای باشد که نیاز به نیروی کار را کاهش دهد. این مسئله از شکل و معماری گرفته تا برنامه‌ریزی ساخت را نیز شامل می‌شود. یک تیم حرفه‌ای ساخت ویلا مانع از اتلاف وقت و کار کارگران محلی شده و وقت و بی‌وقت با استفاده‌ی بی‌مورد از آن‌ها هزینه‌ی بی‌موردی را برای کارفرما ایجاد نمی‌کند. 

از مساحت کف یا طبقه به بهینه‌ترین شکل استفاده کنید

کف

ناحیه‌ی مربعی یکی از بااهمیت‌ترین عواملی است که می‌تواند نقش موثری در ساخت ویلا ارزان ایفا کند. شما می‌تواند به کمک طراح و معمار ویلای خود پاگرد ویلای خود را کاهش دهید بدون اینکه از آنچه مورد انتظار شما است کم کرده باشید. 

پلان فضا را دست کم نگیرید!

پلان ویلای ارزان

در ویلاهای جدید نقشه یک حال بزرگ و باز متداول است و این البته علت خوبی نیز دارد و آن این است که این نقشه نورگیر بیش‌تری دارد و فضای دلنشین و دوستانه‌‌تری را ایجاد می‌کند. با این حال، چنین پلان‌هایی به دلیل استفاده‌ی استیل و آن در سقف برای استحکام بیش‌تر، می‌تواند هزینه‌ی مضاعفی ایجاد کند. به همین دلیل، می‌توان با استفاده از ستون‌ها استفاده از استیل را کاهش داد. این ستون‌ها یا گاها دیوارها توسط طراحی مجرب به گونه‌ای می‌توانند ساخته شوند که مینیمال‌ترین اثر را بر جریان فضا و دید اتاق‌ها داشته باشند. 

همچنین ویلاهای مثلثی به دلیل اینکه سقفی مثلثی شکل دارند نیازی به ستون نداشته و می‌توانند یک طرح ایده‌ال برای شما محسوب شوند. 

سخن آخر: درست هزینه کنید تا کم‌تر هزینه کنید

ساخت ویلا در هر صورت هزینه‌بر است و در نتیجه ساخت ارزان ویلا مجموعه‌ای از هزینه‌هایی بهینه شده است. تجربه‌ی تیم CHS-Structure با ویلاسازان متعددی این را نشان داده است که بسیاری بدون توجه به اصول ساخت روز به مهم‌ترین چیزها کم‌ترین اهمیت را داده اند و چون به علم و روش اصولی پشت کرده در نهایت در ساخت و تکمیل و نگهداری ویلای خود دچار هزینه‌هایی بس بیش‌تر شده اند. اگر هم نمی‌خواهید طراحی و ساخت ویلای خود را به ما بسپارید توصیه‌ی ما به شما این است که حداقل به کسانی بسپارید که خود را متعهد به ساخت اصولی ویلا کرده‌اند.

خدمات

پیمایش به بالا