ساخت ویلا لوکس

هزینه ساخت ویلا لوکس
فهرست عناوین

اکثر ما ویلاها را خانه‌هایی در نظر می‌گیریم که بتوانیم در آن‌ها وقت خوشی را بگذرانیم و همه می‌دانیم هر چیز لوکسی زیبا و لذت‌بخش است. به همین دلیل تصمیم برای ساخت یک ویلا لوکس یا مدرن تصمیم نامعقولی نیست. مخصوصا اینکه وقتی زمان و تلاش زیادی را صرف ساختن یک ویلا می‌کنیم، باید حاصل کار عالی باشد. فرض کنید شما تصمیم گرفته‌اید که زمان و پول خود را صرف طراحی، ساخت و تزئین خانه رویایی خود کنید، پس طبیعی است که این ویلا برای شما باید مفید باشد. 

البته این بدین معنی نیست که بودجه‌ای نامحدود در اختیارتان است و طبعیتا هیچ کس دوست ندارد ویلایی داشته باشد که علیرغم ظاهری زیبا اصول ساخت و ساز در آن رعایت نشده باشد. به همین جهت تیم حرفه‌ای و خوش‌سابقه‌ی CHS-Structure می‌تواند به شما در مشاوره، طراحی و ساخت ویلای لوکس دلخواهتان راهنمایی یا همیاری کند. برای مشاوره‌ی رایگان با ما تماس بگیرید

چگونه یک ویلای لوکس بسازیم؟

مطمئن‌ترین راه برای ساختن ویلای لوکس و دلخواهتان کمک گرفتن از پیمان‌کاری با تجربه است. در این تجربه شما از تمام جزئیات ویلای خود راضی خواهید بود چرا که کیفیت بالای مواد و مصالح استفاده شده به همراه یک طراحی زیبا و دکوراسیون داخلی و بنای ویلا عمده‌ی کاری است که این پیمان‌کار برای شما به ارمغان می‌آورد. 

با این حال به شما نشان خواهیم داد که چه عواملی در ساخت ویلای لوکس تاثیرگذار هستند و باید به آن‌ها توجه کنیم.

موقعیت مکانی ویلا 

موقعیت مکانی ویلا لوکس

اگرچه ساخت یک ویلای لوکس ممکن است به نظر بیاید که فقط به خود ویلا بستگی دارد اما نباید اهمیت موقعیت مکانی آن را نیز در نظر گرفت. مخصوصا اینکه باید این را در نظر بگیرید که اگر روزی قصد فروش آن را داشتید ویلای شما چه وضعیتی خواهد داشت و چقدر ممکن است ویلای شما نوسان قیمت داشته باشد. 

انتخاب پیمان‌کاری باتجربه و حرفه‌ای

پیمانکار ساخت ویلا

همانطور که تا اینجا نیز به انتخاب پیمان‌کار و اهمیت آن اشاره شد، بهتر است بیش‌تر بدانیم که اهمیت آن چیست و چگونه یک پیمان کار باتجربه و حرفه‌ای را می‌توان انتخاب کرد. اول اینکه حتما سعی کنید که فعالیت‌های قبلی و سابقه‌ی پیمان‌کار خود را رصد کنید. برای مثال شما می‌توانید در هایلایت تیم CHS-Structure پروژه‌های قبلی و نتایج آن را که ویلاهایی زیبا، باکیفیت و لوکس هستند را مشاهده کنید. 

از خصوصیات یک پیمان‌کار خوب ویلا اهمیت دادن او به طراحی، که مرحله‌ای پیش از ساخت است، و آشنایی او با طراحی سبک‌های مختلف ویلا همچون کلاسیک، مدرن و یا حتی ویلاهایی کم‌تر شناخته‌شده‌ای چون ویلاهای مثلثی یا سوئیسی است. 

بودجه‌بندی و برآورد هزینه‌ها 

ساخت ویلا لوکس معمولا بدون ویژگی‌های لاکچری مانند اوپن سنگی در آشپزخانه، آتشگاه یا شومینه‌ای زیبا و یا حمام و سونا و یا حتی استخر تقریبا معنای خود را از دست می‌دهد. حقیقت این است که چسبیدن به یک بودجه‌ی خاص و دقیق برای ساخت یک ویلای لاکچری مسئله‌ای چالش‌برانگیز است. هرچند، علیرغم اینکه هزینه‌ ساخت ویلا می‌تواند متغیر باشد اما بدین معنی نیست که گاه و بی‌گاه نیاز به خرج‌های از پیش تعیین نشده داشته باشید. 

اصلا اهمیت طراحی به همین دلیل نیز می‌باشد. قبل از ساخت، باید به تمام جزئیاتی که می‌خواهید در ویلای لوکس خود داشته باشید فکر کرده باشید. از امکانات رفاهی خاص تا وسایل و تجهیزات الکتریکی می‌تواند شامل این جزئیات شوند که بهتر است در طراحی ویلا لحاظ شوند. 

اصلا در انتخاب این جزئیات عجله نکنید و تمام آن را در لیستی به کمک طراح ویلا جمع‌آوری کنید. این کار کمک می‌کند که طراح ویلا یک برآورد از هزینه‌ی نهایی ساخت ویلای شما داشته باشد. 

مهم‌ترین گام پیش از ساخت ویلایی لوکس: طراحی

طراحی ویلا لوکس

همانطور که ذکر شد قبل از ساخت ویلایی لوکس باید نکاتی را در طراحی آن لحاظ کرد. در ادامه به سه مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

کارایی ویلا

آیا تابحال در ویلایی لوکس بوده‌اید که احساس کنید فضای آن بسیار خالی است؟ طبیعتا چنین نیست. پس شما نیاز به ویلایی دارید که محیط، فضای آن و طراحی اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف آن جذاب، گرم و گیرا باشد. این مسئله به تعامل شما و طراح ویلای شما بستگی دارد که چگونه بتوانید طبق خواسته‌های شخصی خودتان و اصولی که طراح از آن باخبر است محیطی دلنشین را ایجاد کنید.

تعریف حقیقی یک ویلای لاکچری ویلایی است که محلی دلنشین برای یک جمع بزرگ خانوادگی یا دوستانه باشد. پس بهتر است که به پیمان‌کار و طراح خود بگویید که دوست دارید از این محیط چگونه استفاده کنید تا آن‌ها بتوانند طبق کارایی متناسب با آن به طراحی و ساخت ویلای شما به درستی بپردازند. 

امنیت ویلا

مسئله‌ی مهم دیگر امنیت ویلای شما است. طبیعتا یک ویلای لوکس نه تنها هدف شما بلکه هدف هر کس دیگری است که به وسایل و تجهیزات گران‌قیمت علاقه‌مند است. از این منظر نیز طراحی ویلا اهمیت خاصی دارد. یکی از ویژگی‌هایی که در طراحی ویلا لحاظ می‌شود نوع چیدمان ویلا و محوطه‌ی شما توسط طراح است. این چیدمان می‌تواند به گونه‌ای در کنار تجهیزات امنیتی مانند حفاظ‌ها و دزدگیر‌ها و درها در نظر گرفته شود که امنیت ویلای شما را به حداکثر خود برساند. 

قصد فروش ویلا در آینده

اگرچه ممکن است شما فقط به قصد استفاده‌ی شخصی دست به ساخت ویلایی بزنید اما نباید تصور کنید که این تصمیم شما ابدی است. مخصوصا این مسئله خود را در طراحی نشان می‌دهد. مثلا اگر بخواهید فقط براساس سلیقه‌ی شخصی خودتان دست به طراحی ویلا بزنید ممکن است ویلا بگونه‌ای شود که در زمان فروش آنچنان باب میل دیگران نباشد. پس پیشنهاد ما به شما این است که بین سلیقه‌ی خودتان و درکی که از سلیقه‌ی عمومی دارید انتخاب کنید. یک طراح باتجربه در این خصوص می‌تواند کمک شایانی به شما کند و طرح شما تعدیل کند تا در زمان فروش با مشکلی از این جهت مواجه نشوید. 

دقت کنید که این مسئله فقط در مسائل ظاهری نهفته نیست و می‌تواند در پلان ویلای شما نیز اتفاق بیفتد. مثلا فرض کنید که بخواهید پذیرایی بزرگی را چسبیده به اتاق خواب اصلی قرار دهید چندان چیدمان جذابی برای همه شاید نباشد. این مسئله می‌تواند فروش را دشوار کند.

خدمات

پیمایش به بالا