طراحی و ساخت ویلا در دماوند

طراحی و ساخت ویلا در دماوند
فهرست عناوین

ساخت ویلا از قدیم در ایران بیش‌تر برای خارج شدن از محیط شهری و مقداری استفاده از آرامش طبیعت و آب و هوای پاکیزه بوده است. این مسئله باعث شده است تا طراحی و ساخت ویلا در دماوند به یکی از اولین گزینه های روی میز برای کسانی باشد که می‌خواهند خانه‌ای زیبا در منطقه‌ای خوش آب و هوا داشته باشند.

اما به خودی خود این مسئله صرفا چالش های طبیعی طراحی و ساخت ویلا در پی نخواهد داشت. به بیانی دیگر، شما برای طراحی و ساخت ویلا در دماوند باید به شرایط توپوگرافی زمین، اقلیم غالب در سایت و دیگر مسائل خاص این شهر توجه داشته باشید.

گروه مهندسی سی اچ اس با تجربه‌ای فراوان در طراحی ویلا و ساخت انواع ویلاهای سنتی و مدرن در منطقه دماوند با شرایط ویژه‌ی این شهر آشنا شده است و می‌تواند شما را در پروژه طراحی یا ساخت ویلای مد نظرتان راهنمایی و همراهی کند.

شما می‌توانید در مناطق مختلفی از شهر دماوند مانند جابان، فیروزکوه، گیلاوند، آبسرد، اوچونک، سربندان، آینه بندان، رودهن و بسیاری مناطق دیگر اقدام به ساخت ویلا نمایید و از آب و هوای این شهر نهایت لذت و استفاده را ببرید.

📳 برای تماس جهت مشاوره رایگان می‌توانید از میان‌برها و شماره های مندرج در سایت استفاده نمایید.

چرا در دماوند ویلا بسازیم؟

ساخت ویلا در دماوند

دلایل متعددی وجود دارند که شما را می‌توانند متقاعد کنند تا ویلای خود را در شهر دماوند یا اطراف آن بسازید. از جمله‌ی این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

خصوصیات آب و هوایی و اقلیمی مطبوع

شاید بتوان گفت مهم‌ترین دلیل برای ساخت ویلا در دماوند آب و هوای بسیار پاک و مطبوع این شهر و حوالی آن است. این مسئله باعث شده است تا ساخت ویلا در دماوند طرفداران بسیاری را جذب خود کند.

اما این خصوصیات آب و هوایی منجر به فضایی بسیار ایده آل برای ایجاد انواع باغ نیز شده است. در واقع، بسیاری ترجیح می‌دهند که صرفا به جای ساخت یک ویلای معمولی، به ساخت باغ ویلا نیز فکر کنند. در واقع رشد و نگهداری انواع گیاهان و نهال ها و درخت ها در این منطقه کاری به شدت متداول بوده است.

دسترسی آسان و سریع به شهر تهران

شهر دماوند

شاید بتوانید شهر ها و روستاهای زیادی را در ایران عزیزمان بیابید که هوایی بسیار مطبوع داشته باشند. با این حال، بسیاری ترجیح می‌دهند که آنچنان از محیط کاری خود بسیار دور نبوده و همچنین از امکانات بیش‌تر شهرهای بزرگ اطراف ویلای خود استفاده کنند (مانند بیمارستان‌ها).

شهر دماوند از این نظر تقریبا می‌توان گفت یک شهر ایده‌آل به حساب می‌آید. چرا که نه تنها به یک شهر بزرگ، بلکه به پایتخت ایران، تهران، بسیار نزدیک است. این دسترسی سریع به شهر به دلایل وجود امکانات ضروری و فوری سلامتی، خرید و تهیه تجهیزات تخصصی و غیره برای بسیاری از صاحبان ویلا حائز اهمیت است.

✅ شهر دماوند در ۷۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است.

طراحی ویلا در دماوند

طراحی اصولی ویلا یکی از مواردی است که شاید کارفرمایان کم‌ترین اهمیت را به آن می‌دهند. معمولا هزینه طراحی ویلا باعث می‌شود که بسیاری ترجیح دهند از صرف چنین هزینه‌ای فرار کنند. اما ممکن است متوجه نباشند که چگونه فرار از این مسئله باعث می‌شود هزینه‌های آتی بسیار بیش‌تری را برای خود ایجاد کنند.

طراحی ویلا به طور کلی شامل سه نوع طراحی می‌شود از قبیل:

البته لازم به ذکر است که طراحی شامل طیف وسیعی، مانند طراحی داخلی ویلا، می‌شود که البته از حوصله این متن خارج است. اما آنچه که مهم است این است که طراحی اصولی ویلا که به دست متخصصین صورت می‌پذیرد می‌تواند هم هزینه‌ی شما و هم نحوه صرفه جویی در هزینه‌هایتان را به طور تقریبا دقیقی برآورد کند.

این در حالی است، که مسائل فنی نیز در این خصوص بسیار اهمیت خواهند داشت. برای مثال، طراحی ویلا در دماوند به دلیل شرایط خاص زمین و نیاز به توپوگرافی زمین، طراحی اهمیت دوچندانی خواهد یافت.

مراحل ساخت ویلا در دماوند

ساخت ویلا در دماوند

ساخت ویلا در دماوند چالش های خود را با توجه به شرایط خاص خود هم برای کارفرما و هم برای پیمان‌کار به همراه خواهد داشت. اما با این وجود، تجربه و تخصص پیمان‌کار و اهمیت کارفرما به این دو ویژگی قطعا هر دو را قادر خواهد ساخت تا این چالش ها را به راحتی از سر بگذرانند.

مراحل ساخت ویلا به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

  • توپوگرافی زمین
  • گود برداری
  • سفت کاری
  • نازک کاری
  • ساخت اسکلت ویلا
  • ساخت نمای ویلا
  • ساخت محوطه

تجربه نشان داده است که چالش اصلی در ساخت ویلا در شهر دماوند را در مراحل توپوگرافی زمین و گود برداری آن می‌توان یافت. در باقی مراحل تماما مشابه ساخت ویلا در هر نقطه ای از ایران خواهد بود.

با این حال توجه کنید که برای اخذ مجوز بهتر است در ماه های پایانی سال اقدام کنید و سپس عملیات ساخت را شروع کنید. در واقع، به دلیل بارش فراوان باران در فصل سرد پاییز و زمستان و همچنین سختی کار کارگران در سرما ساخت ویلا در دماوند بهتر است در دو فصل آغازین سال به گونه ای صورت پذیرد که پایان آن نیز به اواخر پاییز نرسد.

مناطق مختلف ایده‌آل برای ساخت ویلا در دماوند

طراحی ویلا در دماوند

توجه کنید که طراحی و ساخت ویلا در دماوند فقط شهرستان دماوند را شامل نمی‌شود و شهرستان های زیادی را در خود و اطراف خود دارا می‌باشد. دماوند از گذرگاه امامزاده هاشم که راه ارتباطی شهر های تهران و آمل می‌باشد را شامل می‌شود و تا مسیر ارتباطی تهران به فیروزکوه و ساری را در بر می‌گیرد.

در مرکز شهرستان دماوند رود تار جریان دارد که در گذشته طغیان های آن باعث ویرانی قسمتی از شهر دماوند شده است. این شهر که یک شهر تاریخی نیز به حساب می‌آید در گذشته متصل کننده طبرستان، دیلم و قومس بوده و یک شهر ییلاقی در نظر گرفته می‌شود.

بدیهی است که نام این شهر نیز از نزدیکی آن به قله دماوند، نماد استواری ایران، برگرفته شده است و این خود نشان از منظره های بسیار جذاب در این منطقه است.

از دیگر مناطق مختلف در اطراف و شهر دماوند می‌توان به جابان، فیروزکوه، گیلاوند، آبسرد، اوچونک، سربندان، آینه بندان، رودهن و بسیاری مناطق دیگر اشاره کرد.

هزینه ساخت ویلا در دماوند

اگر نگران هزینه طراحی و ساخت ویلا در دماوند می‌باشید بهتر است تا با متخصصین مجرب که تجربه ساخت ویلا در این شهر و اطراف آن را داشته اند مشورت نمایید. گروه سی اچ اس، با تجربه ساخت ویلاهای متعدد در دماوند، می‌تواند شما را در کاهش هزینه طراحی و همچنین اجرای ویلای مورد نظرتان راهنمایی کند.

شناخت از مناطق مختلف و شرایط خاک مناطق، نحوه اخذ مجوز ساخت، آشنایی با سریع ترین دسترسی های محلی برای تامین مواد، مصالح و تجهیزات مورد نیاز و تجربه کار با کارگران محلی فقط بحشی از تجارب ارزشمند گروه سی اچ در ساخت انواع ویلا در دماوند به شمار می‌رود.

📳 برای مشاوره رایگان جهت طراحی و ساخت ویلا در دماوند با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته یا از طریق راه های ارتباطی دیگر با ما در تماس باشید.

خدمات

پیمایش به بالا